Z racji tego, że ostatnio…

Z racji tego, że ostatnio…

Z racji tego, że ostatnio ciągle strzelają mi stawy i mam problem z kolanami (w rezonansie wszystko ok, tylko strzelają i czuje dyskomfort podczas chodzenia, wchodzenia, schodzenia) szukałem informacji na temat tego czy jakiekolwiek suplementy działają. Informacje na temat skuteczności są sprzeczne, wpisy na forach podzielone są pomiędzy ludzi, którzy uważają, że wszelka suplementacja doustna nie ma poparcia w badaniach naukowych i nie działa oraz na tych, którzy stosowali suplementy czy żelatyne( w różnych postaciach) i zauważyli poprawę.

W związku z tym postanowiłem przeprowadzić 30 dniowy eksperyment, aby rozwiać wszelkie wątpliwości w temacie skuteczności suplementów czy też żelatyny. Przez 30 dni będę stosował codziennie 25-30g żelatyny plus do tego będę jadł galaretki na bazie żelatyny oraz wprowadzę suplementacje witaminą D3 oraz witaminą C. Oprócz tego prowadzę stałą suplementację ZMA na 30 minut przed snem. Jeśli po 30 dniach, nie będzie żadnych efektów wówczas zacznę korzystać z suplementu KFD Premium Collagen plus, który już zamówiłem. Jeśli ktoś ma jakieś pytania proszę śmiało zadawać je w komentarzach.

Czas rozpoczęcia 14.09.2019
Czas zakończenia 13.10.2019

Podczas trwania eksperymentu będę zamieszczał cotygodniowe raporty opisujące efekty bądź też ich brak.
Mam nadzieję, że w przyszłości osoba, która trafi na tego posta ( pozdrawiam Cię przybyszu z 2024 roku ze strzelającym kolanem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) będzie miała klarowne informacje na temat skuteczności działania takich

#suplementy #mikrokoksy #sport #medycyna #zdrowie #kolano #eksperyment

Comments are closed.