Witajcie drodzy…

Witajcie drodzy…

Witajcie drodzy krwiodawcy.

Przyszedłem trochę się pożalić. Ledwo dwa dni temu był wykop o braku respektowania przywilejów wynikających z książeczki zhdk. Honorowi dawcy nie są honorowani. Dzisiaj osobiście musiałem zmierzyć się z tym tematem.

Oddałem ponad 15 litrów krwi, aktualnie posiadam legitymację 2 stopnia. Cztery razy korzystałem z przywileju przyjęcia w poradni specjalistycznej. Nie zawsze był to ustawowy tydzień, ale byłem wyrozumiały i mogłem poczekać te dwa/trzy tygodnie dłużej. Dzisiaj jednak zderzyłem się ze ścianą, tak aroganckiego zachowania dawno nie doświadczyłem.

Odwiedziłem trzy przychodnie, najbliższe wolne terminy są na 2020/2021 r. W 3 placówce po długiej rozmowie z panią w rejestracji usłyszałem.

Mogę wyjątkowo zapisać na marzec 2020 roku, jak się nie podoba to trudno.

Ponadto dowiedziałem się, że:

-nie obchodzi ich tytuł ZHDK
-nie interesuje ich ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych
-ich regulamin nie uwzględnia rejestracji poza kolejnością

Nie wiem czy mam takiego pecha, ale panie w rejestracji nie potrafiły normalnie porozmawiać tylko zaczynały od niezadowolenia i krzyku. Jedna nawet wstała i gdzieś wyszła. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć gdybym podniósł głos czy zachowywał się niekulturalnie, ale naprawdę byłem bardzo spokojny i rzeczowo próbowałem przekonać, iż są w błędzie.

Na szczęście nie poddałem się i po straconych dwóch godzinach pojechałem do kolejnej przychodni. Tutaj w końcu trafiłem na kompetentny personel.

-Dzień dobry, chciałem zarejestrować się do lekarza specjalisty.
-Dzień dobry, najbliższy termin na listopad 2021 r.
-Posiadam książeczkę ZHDK.
-Rozumiem, pasuje panu przyszły wtorek?

Dlaczego tutaj wszystko przebiegło bezproblemowo niż w pozostałych przypadkach? Dlaczego na 4 odwiedzone przychodnie tylko jedna miała profesjonalne podejście? Nie mam pojęcia. Jestem naprawdę bardzo mocno rozczarowany brakiem poszanowania prawa i takiego podejścia do pacjenta.

Czy macie podobne doświadczenia? Może w waszym przypadku wszystko odbyło się tak jak powinno? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.

#krwiodawstwo #sluzbazdrowia #medycyna #zdrowie #gorzkiezale

Comments are closed.