Widzę, że na Wykopie powoli…

Widzę, że na Wykopie powoli…

Widzę, że na Wykopie powoli zaczyna przebijać się informacja w jakiej zapaści jest polska służba zdrowia. Ze stanu bardzo złego, ale stabilnego, zamieniła się w stan kompletnej zapaści, a patrząc za szybkość zamykania szpitali i oddziałów wkrótce zostaną nam tylko znachorzy.
Najbardziej mnie smuci zamykanie kolejnych placówek tzw. Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. Jako, że moja babcia miała tam wszczepiony rozrusznik serca to znam standard i jakośc tamtejszego leczenia bardzo dobrze. Otóż do 2015 roku otwierały się kolejne kliniki. Jakość usług, w porównaniu do państwowych szpitali to jest kosmos. Super nowoczesne łóżka, przy każdym pokoju nowoczesna łazienka, czystość i ładny zapach i… NORMALNE JEDZENIE. Moja babcia gdy miała przeszczep miała 85 lat i bardzo słaby wzrok, ale aż do śmierci, wspominała super obsługę tego szpitala.
Niestety w 2016 scięto potężnie wycenę usług kardiochirurgicznych i zaczęto zamykać kolejne szpitale i oddziały. Kilka udało się uratować tylko dlatego, że lokalna społeczność bardzo mocno naciskała polityków na pozostawienie placówek. Ktokolwiek tam się leczył lub miał bliskiego, który tam się leczył wie, że taka klinika to skarb, szczególnie, że placówki te są głównie w małych miastach. W kolejnych latach, nie było miesiąca bym nie słyszał, że gdzieś nie zamykają tej kliniki lub też przynajmniej oddziału.
https://www.medexpress.pl/american-heart-of-poland-zamyka-kolejne-oddzialy/64642
https://dziennikzachodni.pl/polskoamerykanskie-kliniki-serca-zamykaja-szesc-placowek/ar/10367550
https://www.klinikiserca.pl/o-nas/aktualnosci/oddzial-polsko-amerykanskich-klinik-serca-w-myszkowie-zawiesza-dzialalnosc
https://polskatimes.pl/polskoamerykanskie-kliniki-serca-zamykaja-szesc-placowek/ar/10367550/2?najnowsze

Jeżeli jeszcze ktoś się dziwi, że po raz pierwszy od 89 roku mamy okres gdy długośc życia Polaków spada i to kolejny rok z rzędu to już nie powinien się dziwić dlaczego.
#medycyna #zdrowie #polska #neuropa #zalesie

Comments are closed.