Polacy coraz chętniej dbają o…

Polacy coraz chętniej dbają o…

Polacy coraz chętniej dbają o zdrowie. Nie wiadomo, skąd to nagłe zainteresowanie, ale polscy naukowcy po latach testów odkryli, że generalnie lepiej być zdrowym niż chorym, bo jak człowiek jest zdrowy, to lepiej się czuje, a jak jest chory, to wygląda jak kurz.

Ale jak w każdej nowej modzie – tak i tutaj pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Największy dramat jest w Słupsku, gdzie telegrafiści błędnie odczytali instrukcję użycia kremu do twarzy, co zapoczątkowało masowe zatrucia wśród ludności. W Łodzi są też pierwsze ofiary źle rozumianego pilates.

Przypominamy, że są trzy podstawowe filary zdrowia: jedzenie, ruch, medycyna.

JEDZENIE. Wbrew temu co się powszechnie uważa – jedzenie jest tak samo ważne jak picie. Okazuje się też, że to, co się je, ma znaczenie i np. opierdolić pepperoni z podwójnym serem to nie to samo co zjeść sałatkę z kiełkami. Należy jeść mało, ale często, wobec czego spożywamy 24 posiłki na dobę i nie mieszamy suchego z mokrym, jasnego z ciemnym i produktów niewiadomego pochodzenia z tymi, które dostaliśmy od mamy w słoikach. Jemy oczywiście powoli, jeden posiłek najlepiej z godzinkę, a jako że odejmujemy jeszcze 12 godzin na sen, to nam daje w sumie 12 godzin na 24 posiłki, czyli z poniedziałku na wtorek przechodzi 12 niezjedzonych posiłków, co nam z kolei daje 36 posiłków we wtorek, 48 w środę i 124 małych posiłków w niedzielę. A jako że nie jemy po 18tej, to z 12 godzin robi się 6, więc podnosimy wszystko do kwadratu i wyciągamy całki.

RUCH. Od razu dwa słowa wyjaśnienia: jak uciekasz przed matką, która chce ci umyć szyję, to to jeszcze nie jest jogging, tylko brak własnego zdania. Z kolei w Sosnowcu od lat planuje pogląd, że bieganie za samochodem to dyscyplina olimpijska. Mieszkańcy Sosnowca twierdzą nawet, że regularnie przywożą medale z Igrzysk, ale MKOL całą historię dementuje uśmiechem.

Mówi się, że w zdrowym ciele – zdrowy duch, w związku z tym trzeba sobie od razu odpowiedzieć na pytanie, jakie duchy lubimy najbardziej. Oczywiście najbardziej lubimy duchy zagraniczne, takie jak duch Patricka Swayze z filmu „Duch”. Aby uzyskać takiego ducha, należy dać sobie spokój z przysiadami i kulaniem piłki lekarskiej po domu i zacząć uprawiać sporty zachodnie, takie jak jogging, joga, pilates, fitness, parkour. Dzięki temu nasz duch będzie uprzejmy i pachnący. A jak będziemy dalej forsować skłony i bieg z szarfą po klatce schodowej, czyli sporty polskie, to nasz duch będzie głównie spał i kradł.

MEDYCYNA. Wszyscy pamiętamy, co się stało z kolesiem, który zapomniał pójść na przegląd do dentysty. Umarł. Nikomu nie trzeba zatem przypominać, że powyższe dwa punkty będą bez znaczenia, jeżeli będziemy martwi. W związku z tym chodzimy regularnie badać się do lekarza. A jako że na wizytę do lekarza specjalisty czeka się w Polsce od roku do dwudziestu pięciu lat, to można skorzystać z prostego tricku, który przyspieszy cały proces, czyli wejść na Orlą Perć, wpaść w szczelinę i zaczekać na helikopter TOPR-u. I jak już jesteśmy na pogotowiu i z powrotem przyszywają nam twarz do głowy, to to jest ten moment, kiedy próbujemy nieśmiało wtrącić, że coś nas ostatnio boli dolna czwórka albo że mamy zaczerwienienie w okolicach dużego palca. Pamiętajcie jednak, żeby nie przesadzić: wprawdzie zdrowie jest najważniejsze, ale nie aż tak, żeby ryzykować życiem.

#pasta #zdrowie #protip #medycyna #taktrzebazyc #polska

Comments are closed.