Kogo my wspieramy: WOŚP ❤️…

Kogo my wspieramy: WOŚP ❤️…

Kogo my wspieramy: WOŚP ❤️ czy Jurka Owsiaka?

To była najwspanialsza Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, jaką pamiętam. Było super – cudownie spędziłem ten dzień na mieście i to od dechy do dechy!

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Niegodziwa, powodowana chciwością i zawiścią propaganda anty-WOŚP przyniosła odwrotny skutek od zamierzonego. Na ulicach Zielonej Góry oraz na deptaku było czerwono od serduszek desygnujących WOŚP, przyklejonych do ubrań, często po kilkanaście na jednym człowieku! Mało tego, po deptaku i koło kościołów chodziło pełno panów i pań w podeszłym wieku oblepionych serduszkami, a niektóre miały je przylepione do przysłowiowych moherowych beretów!

Polityczni przeciwnicy WOŚPu zapomnieli, że nie tylko tysiące matek i ojców wyrażają zasłużoną wdzięczność za uratowanie życia ich dzieci w wyniku akcji WOŚP i zakupionego dzięki niej sprzętu medycznego, ale też babć, prababć, dziadków i pradziadków – tych samych, którzy głosowali na PiS i hojnie zasilają kościelne skarbony czy konto Radia Maryja!

Dr n. med. Leszek Bęc specjalista kardiochirurg napisał:

„Coś Ci powiem!

Kupowałaś / kupowałeś ostatnio mąkę? Kilogram kosztuje jakieś 2 złote. W Biedronce 1,50PLN. A może kupowałaś /kupowałeś kurczaka? Pół kilograma za 5,99 PLN. Pół kurczaka będzie lepszym przykładem. Widziałaś / widziałeś kiedyś skarpetki dla noworodka? No pewnie. Reklamy, sklepy. Na allegro dostaniesz trzypak za 20 złotych. Setka wódeczki? Mało, co?
Popatrz na swoją dłoń. Niczego sobie. Zapamiętaj te z pozoru nieistotne wiadomości. Przydadzą się.

A teraz wyobraź sobie, że te skarpetki są za duże. Bo pół kilo (Twoje właśnie kupione pół kurczaka) jest całym człowiekiem.

Twoja dłoń jest dokładnie tej wielkości. Skarpetki noworodkowe (te za 20 złotych) używasz i owszem – jako czapkę, bo pasują na głowę, a nie na stopę.

Przy operacji nie jesteś w stanie obłożyć pola operacyjnego, bo serwetki chirurgiczne są za ciężkie. Tak uciskają na te pół kurczaka, że nie jest w stanie oddychać nawet dzięki respiratorowi. Obkładasz więc sterylnymi chusteczkami higienicznymi. Wykonujesz nacięcie na klatce piersiowej. Całe 2,5 cm, żeby dostać się do aorty. Uważasz na każdy ruch, bo możesz unieść niechcący całego pacjenta ponad stół operacyjny.

Setka wódki? Starczy na raz, co nie? Pięćdziesiąt mililitrów krwi jest w tym pół-kilogramie. Dwa milimetry za daleko i jest po sprawie. Odsysasz całą krew w ciągu 5 sekund.

Przyjechał karetką dla noworodków, nawet go nie było widać w tym inkubatorze. Karetka z dużym sercem WOŚP-u na tylnej szybie.

Respirator z logo WOŚP-u. Tłoczy kilka-kilkanaście mililitrów powietrza na jeden oddech. Ty potrzebujesz całe pół litra na jeden oddech.
Inkubator z logo WOŚP-u. Grzeje. Ty włączasz ogrzewanie albo zakładasz sweter.

Pompy tłoczące leki i nawodnienie. Po mililitrze na godzinę. Ty wypijasz szklankę, jak Ci się chce pić. Znowu to cholerne serduszko na pompach.

Kto go ratuje? Mój szef, który operuje? A może ja, bo Mu asystuję? A może anestezjolog, bo go utrzymuje przy życiu? Pediatra, która go „wyciągnie” do magicznej wagi 2,5 kg? Pielęgniarki? A może Owsiak?

Ratujesz go Ty. Ratujemy go … MY, NARÓD POLSKI.

A to tylko jeden z przykładów.
Nadal pomagasz „Owsiakowi”?
To Ci powiem. Pomagasz dziecku.
A głupcem jest ten, kto nie ratuje swoich dzieci.”

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/poruszajace-slowa-polskiego-lekarza-dajesz-na-owsiaka-glupcze/vzps302

Dr n. med. Leszek Bęc
specjalista kardiochirurg
Herz-Zentrum Bodensee
Konstancja, Niemcy.

#wosp #zielonagora #logika #medycyna #nauka #polityka #polska

Comments are closed.