Gdybyście jeszcze nie…

Gdybyście jeszcze nie…

Gdybyście jeszcze nie słyszeli to Minister Zdrowia powołał na stanowisko Krajowego Konsultanta ds. Genetyki Klinicznej profesora Andrzeja Kochańskiego, który jest ekspertem episkopatu ds. bioetycznych oraz jest członkiem Rady Naukowej Ordo Iuris . Decyzja ta nie była konsultowana z Polskim Towarzystwem Genetyki Człowieka, sami członkowie dowiedzieli się o niej w dniu ogłoszenia wyboru nowego konsultanta. Żeby nakreślić jakie poglądy ma prof. Kochański, powiem tylko że jest stałym bywalcem Naszego Dziennika oraz Gościa Niedzielnego.

Profesor Kochański zasłynął tym że kilka lat temu dał serię ‚wykładów’ po Polsce gdzie twierdził że dzieciom z in vitro grozi upośledzenie umysłowe i autyzm.
Teraz się zastanówcie jaki kurs obiera Polska ustanawiając konsultantem ds. Genetyki Klinicznej taką osobę a jeszcze kilka lat wcześniej likwidując program in vitro i zastępując go programem ‚naprotechnologii’ czyli czymś co nie leczy niepłodności.

Jeśli ktoś jeszcze raz powie że PiS jawnie nie rozwala państwa żeby dobrze zrobić kościółkowym talibom to jest po prostu zwykłym idiotą i szkodnikiem.

#polityka #neuropa #4konserwy #medycyna #bekazprawakow

Comments are closed.