Gdyby ktoś się zastanawiał…

Gdyby ktoś się zastanawiał…

Gdyby ktoś się zastanawiał jak wygląda polska opieka medyczna, to właśnie tak. Jestem w szpitalu na pobycie jednodniowym. Na oddziale nie ma miejsca, więc muszę siedzieć w schowku na papier. Obiad (czyli typową szpitalną zupę i rybę z twardymi ziemniakami) zjadłem na pudełkach plastikową łyżką, bo widelce się skończyły.
Kilka tygodni temu moja siostra też była w szpitalu, z tą różnicą, że w prywatnym. Miała tam osobną salę i dostawała sałatki z buraków i rukoli.
Drogi panie premierze! Jeśli według Pana tylko publiczna opieka medyczna się liczy a prywatne placówki są złe i się nie liczą, to zapraszam na pobyt w zwykłym szpitalu. Bo deprecjonowanie sektora prywatnego i wychwalanie państwowego jednocześnie mając sztab osobistych lekarzy dla siebie i rodziny to plucie w twarz Polakom. A jakoś nie wierzę, że siedzi Pan w kolejce pod POZ albo leży na jednej sali że zwykłymi ludźmi.
#polska #medycyna #sluzbazdrowia #bekazpisu #zalesie
Ten wpis to nie skarga na pracowników szpitala, bo ci robią co mogą, żeby to wszystko nie padło i nienawidzę polskiego lecznictwa, ale szanuję jego pracowników.

Comments are closed.