#anonimowemirkowyznania w…

#anonimowemirkowyznania w…

#anonimowemirkowyznania
w nawiązaniu do wpisu @sultanomariano na temat raka

#niebieskipasek NIE LEKCEWAŻCIE ŻADNYCH GUZKÓW CZY ZGRUBIEŃ
#rak mojego ojca zaczął się od piersi. Oczywiście ból i zgrubienie w klatce były lekceważone dość długo – gdyby jeszcze się do tego przyznał, to może kopnął by go ktoś do lekarza wcześniej. No ale na początku myślał, że trochę poboli, to od pracy, nie przyznawał się nikomu etc. Gdy już zdecydował się pójść do lekarza, po diagnozie okazało się, że w tym momencie w województwie ma to może kilkanaście osób (tzn. złośliwy rak piersi u mężczyzn). Kto by się spodziewał raka piersi u faceta? To raczej coś co wkręciło się Kevinowi w Shameless (choć, ten odcinek był już po fakcie i sprawa była dla mnie mniej śmieszna). Statystycznie diagnozuje się chyba około 1 u mężczyzn na 100 u kobiet – rocznie. Lekarze spisywali się dobrze, przeprowadzono mastektomię, była chemia – nastąpiła remisja. Czuł się już ok. No ale niestety cholerstwo powróciło w innych miejscach (i znów przyznam – wydaje mi się, że lekarze naprawdę walczyli o pacjenta). Finał niestety jest taki, że rak go pokonał – być może gdyby nie ignorował problemu miałby większe szanse na brak przerzutów, no ale stało się.
Przy okazji – ciężko w to uwierzyć ale u „sąsiada z ulicy obok”, po niedługim czasie też zaczęło się od raka piersi. Choć problem mojego ojca nie był ukrywany, i w małym miasteczku ktoś miał o tym sporą szansę słyszeć – problem znów został zignorowany – perspektywy nie są dobre.

Badajcie swoje jądra, każde niepokojące zgrubienie i powiększenie warto skonsultować jak najszybciej z urologiem „sultanomariano”
Zmieniłbym tylko, że każdą niepokojącą rzecz warto skonsultować z lekarzem
#medycyna #onkologia #rak #zdrowie #sluzbazdrowia #lekarz #nowotwory

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów

Comments are closed.