2561 rok przed naszą erą….

2561 rok przed naszą erą….

2561 rok przed naszą erą. Powoli stawiane są ostatnie głazy przy budowie Piramidy Cheopsa. Kolejny robotnik traci siły, upada, miotany silnymi dreszczami. Po czasie zaczyna się obficie pocić, po chwili czuje się dużo lepiej. Trzy dni później umiera. W dietę robotników włączana jest większa ilość cebuli i czosnku, które mają uchronić ich przed śmiertelną chorobą.

Wojna Peloponeska, 413 rok przed naszą erą. W Syrakuzach na Sycylii klęskę ponosi armia ateńska. Pokonana została głównie nie przez wroga, a chorobę, którą powodują złe “wyziewy bagienne”.

W XVI wieku mnóstwo Włochów zamieszkałych w okolicach Morza Tyrreńskiego i Pól Pontyjskich zmienia miejsce zamieszkania z powodu dziesiątkującej ludność i armie choroby powodowanej przez okoliczne, powstałe w poprzednich latach, bagna.

2018 rok. 216 milionów ludzi zapada na chorobę, która dziesiątkuje ludzkość od zarania dziejów, z czego 445 tysięcy umiera.

25 kwietnia 2019 roku. WHO zapowiada prawie całkowite wyeliminowanie jednego z największych problemów krajów tropikalnych do 2030 roku. Chodzi oczywiście o malarię.

Złe powietrze, które zabija. Malaria

Wpis taki trochę inny, niż zawsze – jestem ciekaw, czy przypadnie Wam do gustu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zwtravel

#podroze #medycyna

Comments are closed.