1. Brytyjski premier Boris…

1. Brytyjski premier Boris…

1. Brytyjski premier Boris Johnson ujawnił, że jutro zostanie zaszczepiony przeciw Covid-19 i że otrzyma szczepionkę opracowaną przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego i firmę AstraZeneca. Zapewnił, że jest ona całkowicie bezpieczna.

2. Gibraltar stał się pierwszym miejscem na świecie, w którym przeciw Covid-19 zaszczepiono całą dorosłą populację – ogłosił brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Zamieszkany przez ok. 33 tys. osób Gibraltar jest brytyjskim terytorium zamorskim.

Od początku pandemii na Gibraltarze zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u 4269 osób, z których 94 zmarły. Szczyt zachorowań nastąpił na początku stycznia, a najwięcej zgonów notowano w połowie tego miesiąca – wynika z zestawienia agencji Reutera. W ciągu ostatnich siedmiu dni wykrywano tam średnio dwie infekcje dziennie. Jak donoszą lokalne media, za aktywne uznaje się tam obecnie 25 infekcji.

3. Szczepienia preparatem firmy AstraZeneca we Włoszech zostaną wznowione w piątek – zapowiedział premier Mario Draghi po oświadczeniu Europejskiej Agencji Leków, że szczepionka ta jest bezpieczna i skuteczna. Podkreślił, że rząd z satysfakcją przyjął to stanowisko.

4. W Kijowie wykryto grupę sprzedającą fałszywe zaświadczenia o wynikach testu na Covid-19 – poinformowała kijowska prokuratura. Z usługi korzystali m.in. turyści wyjeżdżający za granicę. Zaświadczenie kosztowało 900-1500 hrywien (125-210 złotych).

Więcej na: https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-decyzja-ema-ws-preparatu-astryzeneki-cala-dorosla-populacja-,nId,5114442

#koronawirus #astrazeneca #zdrowie #medycyna #wielkabrytania #szczepienia #covid19 #wlochy #ukraina #ciekawostki #wykop #europa #swiat #kijow #gibraltar #szczepionki

Comments are closed.